اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

صنعت رمزارزی ۱۰ سالگی بیت‌کوین را جشن گرفت

ده سال پیش در چنین روز‌هایی نقشه‌ی راه(Whitepaper) بیت‌کوین منتشر شد

نکات برگزیده مطلب

  • ده سال قبل در چنین روزهایی، ساتوشی ناکاموتوی مرموز اقدام به انتشار یک مسیر راه برای یک سیستم پول اکترونیکی جدید کرد که پس از چند سال باعث ایجاد تحولی در صنعت مالی جهان گشت، یک ایده با نام بیت‌کوین که توسط او ارائه شده بود، طی روز‌های گذشته ده ساله شد.

آزادی مالی ۱۰ ساله شد

نسخه‌ی اصلی نقشه‌ی راه(White Paper) بیت‌کوین که آغازگر صنعت رمزارز بود، روز ۳۱ اکتبر(پنج شنبه) ده ساله شد.

تصویری از نقشه‌ی راه بیت‌کوین

مشاهده‌ی عدم تعصب در صنعت رمزارزی بسیار نادر است(خصوصا در رسانه‌های اجتماعی) اما به نظر می‌رسد که دهمین سالگرد حضور بیت‌کوین توانسته واکنش‌های مثبت از همه‌ی جهات بدست آورد.

از تحلیل‌گران، تجار، مربیان، کسب و کار‌های مختلف و حتی صرافی‌های رمزارزی و هرکسی که به نوعی در صنعت رمزارزی و بیت‌کوین حضور داشته، امروز نسبت به حضور بزرگ‌ترین دارایی‌ بازار رمزارزی شکرگذاری بوده است.

 نیراج آگراوا(Neeraj K. Agrawal) از موسسه‌ی غیر دولتی Coin Center طی یک پست توییتری که توسط افراد بزرگی مثل آنریاس انتونوپولوس نیز به اشتراک گذاشته شده، اعلام کرده است:

۱۰ سال پیش یک گروهی از افراد باهوش با یکدیگر متحد شدند و یک ارز جهانی را به وجود آوردند. Neeraj K. Agrawal

پست توییتری بایننس به مناسبت ۱۰ سالگی بیت‌کوین

بیت‌کوین مراقب نیست

اغلب روز‌هایی که رمزارز بیت‌کوین به شکل انبوهی مورد مبادله قرار می‌گرفت و قیمت آن بجای چند سنت، هزاران دلار تغییر می‌کرد، توسط افراد به فراموشی سپرده می‌شود؛ با این حال بیت‌کوین هنوز در حال حرکت در مسیر اولیه خودش است، با این تفاوت که این مسیر دیگر مثل ماه‌ها و سال‌های اول فعالیتش نمی‌باشد.

مکس کوردک(Max Kordek) یکی از بنیانگذران رمزارز لیسک(Lisk) نظرات خود را طی یک ایمیل اعلام کرد و اظهار داشت که:

قبلا، این تکنولوژی تنها یک ایده بود، یک وسیله‌ی بالقوه برا نوآوری‌های تکنولوژیکی و الهام بخش. ده سال بعد، ما به یک جامعه‌ی جهانی قوی رسیده‌ایم که راه پیش روی خود را می‌سازد و این فناوری را به جلو هدایت می‌کند. صنعت بلاک‌چین دیدگاه اولیه‌ی ساتوشی را به سطح جدیدی رسانده است. Max Kordek

در سال ۲۰۱۸ رمزارز بیت‌کوین توجه دولت‌ها سراسر جهان و نخبگان مالی را به سمت خودش جلب کرد. برخی مایلند با آن ارتباط برقرار گنند و وضعیت خود را به عنوان یک نهاد فراتر از کنترل متمرکز پیش ببرند، در حالی که دیگران به دنبال محدود کردن یا غیرقانونی نشان دادن آن هستند.

به هر حال با صرف نظر از رفتار‌های مختلف کشور‌های سراسر جهان، این صنعت همچنان با اعتماد به نفس بیشتری به یک دهه‌ی آینده و افزایش چشم‌گیر اعتبار بیت‌کوین در بین دیگر دارایی‌های سنتی، به حرکت خود ادامه می‌دهد.

اقبال گانهام(Iqbal V. Gandham) مدیر پلت‌فرم مبادله‌ی فیات-رمزارز eToro در گفته‌های اخیر خود اظهار داشت:

بیت‌کوین طی یک دهه‌ی گذشته توانایی‌های انعطاف پذیری از خودش نشان داده و توانسته با موفقیت از موج نوسانات فرار کند. با نگاهی به یک دهه‌ی بعدی، قیمت این رمزارز باید با دارایی‌های دیگر هماهنگ شده و سقوط داشته باشد، چونکه هرچه کاربرد‌های این رمزارز به عنوان یک ابزار افزایش یابد، بیشتر به عنوان یک قاعده‌ی پرداخت و انتقال دارایی دیده می‌شود. Iqbal V. Gandham

به نظر شما این رمزارز چه تغییراتی در صنعت مالی جهان ایجاد کرده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن