اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

آیا احتمال سقوط قیمت بیت‌کوین به ۱۵۰۰ دلار وجود دارد؟

تحلیل‌گران با اشاره به دلایل احتمالی کاهش قیمت بیت‌کوین اعلام کرده‌اند که معتقدند روند نزولی بازار رمزارزی همچنان ادامه خواهد یافت

نکات برگزیده مطلب
  • تحلیل‌گران اخیرا اعلام نموده‌اند که کاهش قیمت اخیر بیت‌کوین به دلیل پامپ و آماده شدن برای هاردفورک جدید بیت‌کوین کش بوده است و این روند نزولی همچنان ادامه یافته و قیمت بیت‌کوین تا ۱۵۰۰ دلار سقوط خواهد کرد.

صنعت رمزارزی هفته‌ی بسیار سختی را پشت سر گذاشته است، زیرا اغلب ارزهای دیجیتال موجود با کاهش ۱۰ درصدی ارزش خود این هفته را به پایان رسانده‌اند. با اینکه به نظر می‌رسد رمزارز بیت‌کوین(BTC) یک خط حمایتی موقت در ۵۴۰۰ تا ۵۶۰۰ دلار شکل داده، اما برخی تحلیل‌گران فکر می‌کنند سقوط ارزش بیشتری در راه است.

طبق گزارشاتی که اخیر توسط بخش تحقیقاتی بلومبرگ(Bloomberg) منتشر شده است، تحلیل‌گران بر این باورند که بیت‌کوین می‌تواند حتی به قیمت ۱۵۰۰ دلار نیز سقوط کند، رخدادی که باعث از دست رفتن ۷۰ درصد از قیمت کنونی این رمزارز شده و ۲۶ میلیارد دلار کاهش سرمایه‌ی در حال گردش بازار(Market Cap) برای بزرگ‌ترین رمزارز شناخته شده به همراه خواهد داشت.

این تحلیل با داشتن احتمال وقوع بسیار بالا، به نظر می‌رسد که بر اساس متوسط قیمت و تغییرات ارزش بیت‌کوین در نظر گرفته شده است که نتیجه‌ی آن در حال حاضر حدود ۱۵۲۰ دلار را نشان می‌دهد. ایده‌ی تحقیقات مذکور این است که با وجود پیمودن یک روند صعودی طی ۳ سال گذشته و طبق الگوهای مبادلاتی قبلی در بازار‌ها مجاور، رمزارز بیت‌کوین به «میانگین قیمتی» خود باز خواهد گشت.

تعدادی از این تحلیلگران به داستان‌های مربوط به هارد فورک بیت‌کوین کش(BCH) اشاره کرده‌اند و تاکید کرده‌اند که این رمزارز باعث افزایش فشار بر روی بیت‌کوین بوده است، زیرا این دو دارایی دیجیتال جدید باعث خروج دارایی سرمایه‌گذاران و ماینر‌ها از بیت‌کوین به سمت ارزهای جدید خواهند شد.

آیا ریزش بیشتر قیمت بیت‌کوین امکان‌پذیر است؟

مایک مک‌گلون(Mike McGlone) تحلیل‌گر Bloomberg Intelligence اخیرا اظهار داشته که «این افت قیمت اخیر به دلیل پامپ کردن برای هارد فورک بیت‌کوین کش بوده است». وی همچنین در ادامه اعلام نموده:

این پامپ که از چند هفته‌ی قبل شروع شده و باعث شده که بازار برای رسیدن به روز‌های خوب گذشته(رسیدن به سود‌های هنگفت به صورت لحظه‌ای) از مسیر خود خارج شود. اما این یک بازار نزولی پایدار است.Mike McGlone

در زمان نگارش این مقاله رمزارز بیت‌کوین با حدود قیمت ۵۶۳۳ دلار مبادله می‌شود و سرمایه‌ی در حال گردش آن نیز حدود ۹۷/۹ میلیون دلار برآورد شده است. این رقم باعث شده که در حال حاضر در شاخص AltDex 100(یا ALT 100 یک شاخص معیار برای رمزارزها و توکن‌هایی که دارای ارزش بازار زیادی هستند) ارزش این ارز دیجیتال به ۵۶درصد برسد.

نظر شما در رابطه با این تحلیل چیست؟ آیا بیت‌کوین به قیمت‌های پایین‌تری سقوط خواهد کرد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Sludgefeed

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا