اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

بایننس، پولدارتر از همیشه

طبق بررسی‌های انجام شده کیف پول متعلق به شرکت بایننس، در صدر فهرست آدرس‌های فعال دارای بیشترین بیت‌کوین قرار دارد

نکات برگزیده مطلب
  • بر اساس داده‌های Bitinfocharts، وب‌سایتی که آمار و داده‌های رمزارزی را جمع‌آوری و منتشر می‌کند، بایننس(Binance) هم‌اکنون بیش از 141 هزار بیت‌کوین(BTC) که در زمان نگارش این مقاله معادل 773 میلیون دلار ارزش دارد، را در یک آدرس متعلق به کیف پول سرد(Cold Wallet) این شرکت نگهداری می‌کند.

در این آمار تنها آدرس‌های فعال در نظر گرفته شده است، یعنی آدرس‌هایی که اخیرا تراکنش‌های ورودی و خروجی داشته‌اند. کیف پول‌های غیر فعال همانند کیف پول متعلق به ساتوشی ناکاموتو(Satoshi Nakamoto) که ممکن است بیت‌کوین‌های بیشتری را نگهداری نماید و کیف‌پول‌هایی که رها شده و یا تنها برای نگهداری بلند مدت و به صورت سرد استفاده می‌شوند، در آمار جای نمی‌گیرند.

آدرس‌های فعالی که بیشترین بیت‌کوین را نگهداری می‌کنند

این اعداد به این معنا است که بایننس تنها کمتر از ۱ درصد از ۱۷ میلیون بیت‌کوین درگردش را در اختیار دارد. با این وجود، قسمت اعظمی از این بیت‌کوین‌ها به دلیل نقض قوانین پلتفرم بایننس توسط این صرافی توقیف شده است.

تمامی ۵ آدرس برتر از نظر تعداد بیت‌کوینی که در آن‌ها نگهداری می‌شود، به صرافی‌ها تعلق دارد. Bitfinex پس از بایننس و با اختلاف کمی از آن، با دارا بودن ۱۳۸ هزار بیت‌کوین در جایگاه دوم قرار دارد و پس از آن Huobi(108,000)، Bittrex(107,000) و Bitstamp(98,000) پنج صرافی هستند که آدرس کیف پول متعلق به آن‌ها جزء ۵ آدرس برتر این لیست قرار دارد.

اعلام شده است که بیش از ۱۰۰ آدرس بیت‌کوین، مجموعا ۲۰ درصد از تمامی بیت‌کوین‌های موجود را نگهداری می‌کنند. چالز استروس(Charles Stross) با بیان مشاهدات خود در این زمینه، اظهار داشت که توزیع نامناسب بیت‌کوین در اقتصاد این رمزارز بسیار ترسناک است و با گذر زمان شرایط بدتر می‌شود به طوری که قدرتمندان و ثروتمندان در این حوزه به شکل پیوسته قوی‌تر و ثروتمند‌تر و اعضای ضعیف، ضعیف‌تر می‌شوند.»

نظر شما در ارتباط با کیف‌پول‌های دارای بیشترین بیت‌کوین چیست؟ آیا ساتوشی بیت‌کوین‌هایش را برای آینده‌ نگهداری می‌کند و یا کلید‌های مربوط به این آدرس‌ها را از دست داده است؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

منبع
ICOexaminer

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا