اخبار سایر کوین‌ها - Altcoinsاخبار و مقالات

همکاری موسسات مالی American Express و Santander با شرکت ریپل آغاز شد

این همکاری سه‌جانبه برای تسهیل پرداخت برون مرزی بین آمریکا و انگلستان صورت گرفته است

نکات برگزیده مطلب
  • غول خدمات کارت اعتباری American Express و بانک انگلیسی Santander اخیرا از همکاری خود با بنیاد ریپل خبر داده‌اند. طبق گزارشات منتشر شده، این همکاری سه جانبه برای تسهیل و سرعت بخشیدن به پرداخت‌های بین‌المللی بین این دو موسسه‌ی مالی انجام گرفته است.

با جلب شدن تمام توجه‌ی صنعت رمزارزی به سمت جنگ بر سر قدرت‌هش بیت‌کوین کش(BCH) و هارد فورک ارائه شده برای آن، به نظر می‌رسد که یکی از پیشرفت‌های مهم در رابطه با تکنولوژی بلاک‌چین که در جهت انجام تراکنش‌های برون مرزی صورت گرفته است، از دید مخاطبان پنهام مانده است. کمپانی‌ American Express، بانک Santander و شرکت ریپل(Ripple) اخیرا با یکدیگر همکاری کرده‌اند تا سرعت پرداخت‌های برون مرزی خط مالی ایالات متحده-انگلستان را افزایش دهند.

لازم به ذکر است که کمپانی Santander چندی قبل از محصول xCurrent ریپل برای راه‌اندازی پلت‌فرم پرداخت One Pay FX استفاده کرده بود؛ این پلت‌فرم به مشتریان خود در اسپانیا، انگلستان، برزیل و لهستان اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های برون مرزی خود را به صورت آنی و لحظه‌ای انجام دهند. غول خدمات کارت بانکی American Express نیز در سال جاری طی رویداد Money 20/20 در آمستردام، تایید کرده بود که در حال استفاده از xCurrent می‌باشد.

این سرویس جدید از RippleNet استفاده خواهد کرد

بنابراین، بر اساس آنچه در ابتدای این مقاله گفته شده بسیار طبیعی خواهد بود که این دو شرکت برای سازه‌سازی عملیات پرداخت میان ایالات متحده و انگلستان از شبکه‌ی بلاک‌چین ریپل یا همان RippleNet استفاده کنند. این سرویس در زمان شروع فعالیت‌های خود به مشتریان کاری American Express اجازه می‌دهد که روی پلت‌فرم پرداخت‌های بین‌المللی FX(یا FXIP) از طریق شبکه‌ی RippleNet، به حساب‌های مربوط به بانک Santander در انگلستان، تراکنش‌ برون مرزی آنی انجام دهند.

مارک گوردون(Marc Gordon) معاون اجرایی و مدیر ارشد اطلاعاتی American Express در رابطه با این سرویس جدید اعلام نموده:

این همکاری با Ripple و Santander نشان دهنده‌ی گام بعدی در سفر بلاک‌چینی ما است، که باعث تکامل روش انتقال پول ما در سراسر جهان خواهد شد. Marc Gordon

خوزه لوئیس(Jose Luis) سرپرست بانکداری معاملات جهانی بانک Santander نیز در ادامه افزود:

این راه‌حل بلاک‌چینی یک کانال مالی جدید بین ایالات متحده و انگلستان باز خواهد کرد و در سطح جهانی فرصت‌های قابل توجهی برای روند انجام پرداخت‌ها ارائه می‌کند. Jose Luis

برد گارلینگهوس(Brad Garlinghouse) از شرکت ریپل نیز در رابطه با این همکاری جدید خوش‌بین بود و اعلام کرد:

ما با همکاری American Express و بانک Santander قدم بزرگی در رابطه با حل مشکلات مربوط به پرداخت‌های بین‌المللی مشتریان برداشته‌ایم. تراکنش‌هایی که قبلا چندین روز زمان لازم داشتند اکنون به صورت لحظه‌ای انجام می‌شوند و به پول و دارایی اجازه می‌دهند که به سرعت کسب و کار‌های امروزی، نقل مکان کنند. Brad Garlinghouse

رمزارز ریپل(XRP) نیز بهاین جمع اضافه خواهد شد

مارکوس تریچر(Marcus Treacher) مدیرکل حساب‌های راهبردی جهانی شرکت ریپل نیز اخیرا در مصاحبه‌ی خود در رابطه با استفاده از رمزارز ریپل در آینده، صحبت کرده است:

ارز XRP در پویایی شناسی تکاملی(evolutionary dynamics) و دیگر موارد کلیدی، در آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تکنولوژی که ما آن را توسعه داده‌ایم، ارتباط بین رمزارز و توکن را جدا کرده است. این بدان معناست که یک بانک یا یک پلت‌فرم غیربانکی مانند AMEX می‌تواند بدون احتیاج به هر نوع ارز بلاک‌چینی واسطی، از رمزارز ریپل برای اتصال و مبادله‌ی مستقیم ارزش از یک ارز فیات به ارز فیات دیگری استفاده نماید.

نظر شما در رابطه با این همکاری سه‌جانبه چیست؟ ریپل تا چه زمانی در بازار رمزارزی می‌تواند نقش واسطه بین بانکی را ایفا کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع
Ethereumworldnews

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا