اخبار و مقالاتتحلیل

تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین و پیش‌بینی تغییرات احتمالی

بررسی نمودار‌های مختلف تغییرات ارزش بیت‌کوین طی روز‌های گذشته و چشم‌انداز آینده آن

قیمت رمزارز بیت‌کوین(BTC) طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در تحلیل‌های گذشته، همچنان در مقابل دلار افت و کاهش ارزش کوچکی را تجربه می‌کند اما این روند به صورت یک نواسان پیگیری شده و در برخی لحظات به شکل یک افزایش لحظه‌ای جبران می‌شود.

نمودار تغییرات قیمت بیت‌کوین طی ۷ روز گذشته

این کاهش ارزش‌های کوتاه مدت با افزایش نوسانا همراه نیست، بنابراین به نظر می‌رسد که دلایل افت ارز بیت‌کوین در مقابل دلار(BTC/USD) می‌تواند بسیار پیچیده باشد.

تجزیه و تحلیل یک روزه (BTC/USD 1D)

اولین چیزی که در نمودار‌های ذیل جلب توجه می‌کند این است که با وجود قدرت نسبی نشان داده شده توسط بیت‌کوین(جهش قیمت و عبور از سد ۷۷۸۸ دلار پس از شکست ارزش رمزارز پایدار تتر)، این رمزارز اکنون در یک ناحیه‌ی ضعیف با مشخصات نزولی قوی در حرکت است.

 به منظور خروج از این ربع و عبور از این پروفایل نزولی، قیمت بیت‌کوین در مقابل دلار(BTC/USD) باید بر خط روند قیمت ۶۶۱۳ دلار غلبه کند. قیمت لحظه‌ای و ارزش کنونی بیت‌کوین در حال حاضر به این نقطه بسیار نزدیک است، اما با توجه به نمودار‌های تغییر قیمت روز‌های گذشته، عبور از آن می‌تواند همچنان دشوار باشد.

طرف نزولی این نمودار دو خط حمایتی را نشان می‌دهد. اولین خط حمایتی در قیمت ۶۲۹۶ دلار(نقطه‌ی انبوه حمایت) و دومین در ۶۱۸۹ دلار قرار دارد. در صورتی که خط حمایتی دوم شکسته شود، ارزش بیت‌کوین در مقابل دلار قطعا برای پیدا کردن یک خط حمایتی قابل اعتماد دچار مشکل خواهد شد و احتمالا در یک خط روند نزولی بلند مدت که در حال حاضر حوالی ۵۷۳۹ دلار قرار دارد، به حرکت خود ادامه خواهد داد.

با نگاهی به جداول میان مدت و بلند مدت، و به پایان رساندن هفته‌ی جاری با ۶۱۷۲ دلار و ثبت ۶۳۸۵ دلار برای پایان ماه قبل، احتمال پیگیری یک سناریوی نزولی و رسیدن به پایین‌ترین قیمت سالانه برای این رمزارز ممکن خواهد بود.

بررسی اجمالی تغییرات طی هفته‌ی گذشته

این کاهش مداوم می‌تواند به دلیل فروش از سمت سرمایه‌گذاران باشد، زیرا مراجع قانونی به دنبال ایجاد الزامات ثبت مالیات بر روی بیت‌کوین هستند و آن‌ها می‌خواهند تا قبل از رسیدن به مهلت تایین شده از پرداخت مالیات سنگین برای دارایی‌های دیجیتال خود فرار کنند.

طی هفته‌ی گذشته پس از شکست سطح مقاومت ۷۷۸۸ دلار توسط بیت‌کوین و بازگشت به سطوح پایین‌تر، قیمت رمزارز بیت‌کوین بین ۶۲۰۰ دلار(بین نقطه‌ی A و نقطه‌ی C) و ۶۸۰۰ دلار(نقطه‌ی B) در نوسان بوده است.

نتیجه‌گیری و خلاصه

  • بیت‌کوین فعلا در یک مسیر صعودی قرار دارد و ممکن است قبل از سقوط تا ۶۵۸۲ دلار، خط حمایتی ۶۶۰۰ دلار را به ۷۷۸۰ دلار جابجا کند.
  • طی هفته‌ی گذشته بیت‌کوین توانست یک افزایش ۲۰ درصدی را شاهد باشد، اما به مرور به قیمت اولیه بازگشت.
  • در حال حاضر خط حمایتی حدود ۶۶۰۰ دلار و خط مقاومت ۶۸۰۰ دلار است، کاهش سطح حمایت روانی نیز در ۱۷ام اکتبر به دلیل فروش تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران، دچار افت شدید شد(نقطه‌ی B).
  • اگر روند نزولی ادامه یابد، احتمالا الگوهای سطح حمایتی در نمودار‌های تغییر قیمت به ۶۲۰۰ دلار سقوط خواهند کرد.

نظرات و پرسش‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
ZYcryptoFXstreet
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن