اخبار بیت‌کوین - Bitcoinاخبار و مقالات

مدیرعامل بایننس: سقوط قیمت بیت‌کوین امری عادی است

توییت ژائو در رابطه با سقوط قیمت اخیر در بازار رمزارزها و نظرات او در رابطه با این موضوع

نکات برگزیده مطلب
  • پس از افت شدید قیمت در صنعت رمزارزها و کاهش ارزش این بازار و رسیدن به کمتر از ۳۰۰ میلیارد دلار، مدیرعامل صرافی Binance آقای چنگ‌پنگ ژائو در توییتر خود با انتشار چند نمودار توضیح داد که این کاهش قیمت‌ها یک امر عادیست و نباید نگران آن بود.

بیت‌کوین(BTC) که بزرگ‌ترین رمزارز جهان در میزان سرمایه‌ی درحال گردش(Market capitalization) است، اخیرا به پایین‌ترین قیمت خود طی ۳ ماه گذشته رسیده است. با توجه به داده‌های وب‌سایت CoinmarketCap بیت‌کوین در حدود ۶۷۰۰ دلار مبادله می‌شود که این رقم ۶/۳۸ درصد افت قیمت طی ۲۴ ساعت را نشان می‌دهد.

علی‌رغم این افت قیمت، مدیر عامل بزرگ‌ترین صرافی رمزارز  جهان(Binance) خاطر نشان کرد که هیچ چیز غیرعادی در مورد قیمت‌های فعلی وجود ندارد.

وی در توییتر رسمی خودش اعلام کرد:

Zhao Changpeng

به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم فکر می‌کنند قیمت بیت‌کوین همانطور که در نمودار‌های نشان می‌دهد،در سال‌های گذشته ثابت بوده است. مثل قدیم، این همان الگوی هرسال است، فقط واخد‌های سمت چپ نمودار کمی متفاوت است.

Changpeng Zhao

در این توییت ژائو چندین نمودار را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهند شباهت‌های قابل توجهی در رفتار بزرگ‌ترین رمزارز جهان در آن‌ها وجود دارد. با این حال او همچنین یادآوری کرد که با توجه به واحد‌های سمت چپ، علیرغم این اصلاحات قیمت قابل توجه، عامل اصلی پیشرفت بیت‌کوین طی سال‌های گذشته همین عوامل بوده‌اند.

ادعای شایستگی

مردم می‌توانند تغییرات قیمت بیت‌کوین از سال ۲۰۱۲ به بعد را در آخرین توییت ژائو مشاهده کنند. با نگاهی دقیق‌تر به ارقام اراعه شده می‌فهمیم که از سال ۲۰۱۰ تا کنون بیت‌کوین به طور منظم اصلاحات قیمتی حتی بزرگ‌تر از افت فعلی را تجربه کرده است.

در سال ۲۰۱۰ از ۱۴ سپتامبر تا ۸ نوامبر، بیت‌کوین تا حدود ۹۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

در سال ۲۰۱۱ قیمت بیت‌کوین از ۳۲ دلار در روز ۸ام آگوست به تنها ۲ دلار در روز ۱۷ نوامبر رسیده است که می‌توان گفت یک سقوط ارزش ۹۴ درصدی دیگر بوده است.

در ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۳ نیز بیت‌کوین به قیمت ۱۱۶۶ دلار مبادله می‌شد که تنها در یک سال و در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۵ قیمت آن به ۱۷۰ دلار رسید، که این امر نشانگر کاهش ۸۵ درصد ارزش این رمزارز بوده است.

با توجه به گزارشات ثبت شده بر روی وب‌سایت CoinMarketCap، بالا‌ترین قیمت ثبت شده(ATH) برای بیت‌کوین در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۷۵۷۹ دلار بوده است. این بدان معناست که از آن زمان تا کنون بیت‌کوین حدود ۶۱ درصد از ارزش خود را از دست داده که با مقایسه با موارد یاد شده حتی ناچیز محسوب می‌شود.

یک پیامد متداول

اینکه بیت‌کوین به سقوط خود ادامه می‌دهد یا به پایین‌ترین حد برای کاهش ارزش رسیده و دوباره رشد خواهد کرد را تنها گذر زمان معلوم خواهد کرد. تونی ویز که به عنوان یک تحلیلگر بسیار مشهور است گفته که سقوط قیمت بیت‌کوین تا ۴۹۷۵ دلار یک کاهش قیمت خوش‌بینانه است، در حالی که به نظر می‌رسد تام‌ لی (Tome Lee) که همیشه طرفدار رمزارزها بوده، همچنان بر پیش‌بینی قیمت ۲۵ هزار دلاری خود برای بیت‌کوین پا فشاری می‌کند.

با این حال تاریخ به ما یادآوری می‌کند که مهم نیست ارزش بیت‌کوین تا چه مقداری سقوط کند، چونکه این رمزارز باز هم به دوران اوج خود باز خواهد گشت و هر بار از دفعه‌ی قبلی بهتر عمل خواهد کرد.

نظر شما در رابطه با گفته‌های مدیرعامل صرافی بایننس چیست؟ آیا سقوط قیمت‌ اخیر می‌تواند نشانه‌هایی برای یک افزایش قیمت ناگهانی و حتی رسیدن به پیش‌بینی ۲۵ هزار دلاری تام‌لی باشد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
منبع
Bitcoinist
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن