اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

پاکسازی بازار از کوین‌های مرده به کمک CoinJanitor

پروژه‌ی CoinJanitor قصد دارد با خرید و استفاده از کد‌ ارزهای مرده به پاکسازی بازار رمزارزها کمک کند

نکات برگزیده مطلب

  • آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که از تعداد کوین‌های موجود در بازار، چه تعداد با شکست مواجه شده‌اند؟ پس از این شکست و از دست دادن ارزش مادی چه بر سر آن‌ها می‌آید و مالکان آن‌ها چه می‌کنند؟ پروژه‌ی CoinJanitor به عنوان تنها پروژه‌ی موجود اقدام به خرید این گونه ارزها کرده و سعی می‌کند که از آن‌ها برای اهداف و کاربر‌د‌های جدیدی استفاده کند.

به راحتی می‌توان دید که بازار رمزارزها پر است از ارزهایی که با شکست مواجه شده‌اند. این ارزها به عبارتی مرده هستند و دیگر قابلیت ترید و خرید و فروش خود را از دست داده‌اند، صاحبان این ارزها نیز با مشکل مواجه شده‌اند چونکه سرمایه آن‌ها قفل شده و کاری از دستشان بر نمی‌آید. Coinjanitor اولین و تنها پروژه‌ای است که می‌تواند به یاری اینگونه افراد بشتابد. در این پروژه کوین‌های و ارزهای مرده از مالکان آن خریده می‌شوند و باعث می‌شود که این افراد حداقل بخشی از سرمایه خود را بازیابند. از سوی دیگر تمامی این کوین‌ها مرده به جزئی از دارایی‌های Coinjanitor در می‌آیند و از آن‌ها برای ساخت یک شبکه‌ی قوی به عنوان یک ابزار تحلیل بازار استفاده می‌شود.

Marc Kenigsberg
Marc Kenigsberg

ایده‌ی اولیه این طرح توسط مارک کینگزبرگ(Marc Kenigsberg) ارائه شد که خودش از سال ۲۰۱۲ یکی از طرفداران بیت‌کوین بوده است. ابتدا ایده‌ی Coinjanitor زمانی به ذهن مارک رسید که در یک بحث در مورد پروژه‌های شکست خورده‌ی بلاک‌چین شرکت کرد، در آنجا بود که او متوجه شد علیرغم مباحث زیادی که در مورد ارزهای مرده وجود دارد، هیچ راه‌حل واقعی برای این امر ساخته نشده است که بتواند این گونه ارزها را از بازار حذف کند یا به مالکان این رمزارزها راهی برای استفاده از دارایی آن‌ها ارائه دهد. در آن زمان مارک به این نتیجه رسید هیچ‌کس دقیقا نمی‌داند که زمانی که یک پروژه‌ی بلاک‌چین با شکست مواجه می‌شود و یا میمیرد دقیقا چه اتفاقی برای آن خواهد افتاد.

چه تعداد ارز مرده در بازار وجود دارد؟

Deadمی‌توان گفت که تعداد کوین‌های مرده و شکست خورده در بازار بسیار بیشتر از ارزهای موفق است. تقریبا ۴۵۰۰ کوین مختلف در بازار وجود دارد که حدود ۳۰۰۰ تای آن‌ها با شکست مواجه شده‌اند و به اصطلاح مرده‌اند. بسیاری از کوین‌های دیگر نیز در حال از بین رفتن و شکست خوردن هستند، درحالی که روزی به عنوان یک پروژه‌ی موفق از آن‌ها یاد می‌شده است. در حال حاضر بازار رمزارزها بسیار رقابتی است و تمام ایده‌ها نمی‌توانند در این شرایط دوام بیاورند.  حال به وسیله‌ی این پروژه می‌توان از این ایده‌ها که زمانی برای گسترش توسعه داده شده‌ بودند و حالا شکست خورده‌اند، به نفع همه بازیافت و استفاده کرد.

پروژه‌ی Coinjanitor هرچیز با ارزشی را بازیافت می‌کند

بنابر این می‌توان با توجه به گفته‌های قبل به این نتیجه رسید که در بازار برای بازیافت و باز تولید عناصری که در آن پروژه‌ها دارای ارزش هستند و مالکان آن‌ نیز می‌خواهند دوباره به بازار برگردند، به یک راه‌حل نیاز دارد. دقیقا همین زمان است که Coinjanitor وارد عمل می‌شود و از قدرت اقتصادی خود برای خرید کوین‌ها مرده استفاده می‌کند و تمامی آن‌ها را به زیر چتر خود می‌برد تا با مطالعه و بررسی تمامی کد‌ها موجود در این کوین‌های مرده سعی کند که از بهترین‌ها برای ساخت پروژه‌های دیگری استفاده کند.

فروش عمومی

افرادی که به این پروژه علاقه‌مند هستند، می‌توانند به وسیله‌ی شرکت در فروش عمومی به آن کمک کنند. توکن‌های این پروژه با نام JAN به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا به عنوان تنها منبع موجود باشند که می‌تواند کوین‌های مرده را خریداری کند؛ این توکن‌ها در مرحله‌ی Crowdfunding به فروش می‌رسند و تضمین می‌کنند که تقاضا برای توکن‌های افراد مالک کوین‌های مرده وجود خواهد داشت.

پروژه‌ی CoinJanitor به محض پایان فروشی عمومی، شروع به پاکسازی بازار رمزارزها خواهد کرد و در این راه از توکن‌های رزور خود استفاده می‌کند. فروش عمومی این پروژه از روز اول می (۱۱ اردیبهشت) شروع شده اشت و تا پایان روز ۳۱ می(۱۰ خرداد) ادامه خواهد یافت. تمامی کسانی که در این پروژه شرکت کرده‌اند و از توکن‌های آن‌ها خریده‌اند، می‌توانند در پروژه‌هایی که Coinjanitor در زمان پاکسازی بازار به وسیله‌ی کد‌های ارزهای مرده ساخته‌ است سهمی داشته باشند.

نظر شما در رابطه با این پروژه چیست؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
ethereumworldnews.com
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن