اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواخبار و مقالات

تغییر چهره جورج سوروس

روباه پیر بازارهای مالی پس از شیادانه خواندن رمزارزها، شروع به معامله در این بازار کرده است

در اوج شگفتی، جورچ سوروس میلیاردر آمریکایی در حال برنامه ریزی برای شروع معاملات در بازار رمزارزهاست، ۳ ماه بعد از اینکه رمزارزها را یک حباب معلولی نامیده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ منابع نزدیک به آدام فیشر که مسئولیت مدیریت سرمایه‌گذاری کلان را در بنیان ۲۶ میلیارد دلاری سوروس بر عهده دارد، تایید کرده اند که فیشر تاییده ای از داخل این سازمان دریافت کرده است که او را قادر ساخته است که چند ماه گذشته را به معاملات رمزارزها بپردازد، با این حال گفته شده است که هنوز معامله ای انجام نداده است!

اخبار منتشر شده نشان دهنده این موضوع است که این میلیاردر مجارستانی-آمریکایی گردش ۱۸۰ درجه ای در دیدگاهش نسبت به رمزارزها داشته است. ژانویه امسال او در  مجمع جهانی اقتصاد در صحبت هایش به سوء تفاهم بودن رمزارزها اشاره کرد و افزود که رمزارزها نخواهند توانست بدلیل نوسان زیادشان، نقش ارزها را بازی کنند و تاکید کرد که رمزارزها ظرفیت استفاده در فعالیت های خلاف کارانه را دارند.

تا زمانی که دیکتاتوری ها در حال اوج گیری هستند، پایانی متفاوت در انتظار خواهید داشت، حکم فرمایان این کشورها برای اینکه بتوانند در خارج از مرزهایشان برای خود آشیانه ای امن ایجاد کنند به بیت‌کوین روی خواهند آورد. George Soros

این صحبت در اواسط ماهی گفته شد که بازار رمزارزها در حال ریزش بوده است و علت اصلی آن افزایش فشارهای قانون‌گذاران دولتی و بانک های مرکزی بوده است. از زمانی که سوروس نظرش را اعلام کرده است، بیت کوین نزدیک به ۴۱% از ارزش خود را از دست داده است.

ناشناسی و عدم نیاز به ارایه هویتی که رمزارزها ایجاد کرده‌اند باعث شده تا حرکات رمزارزها را به سختی بتوان دنبال کرد و مقامات مختلف جهان شروع به ایجاد قوانینی و چهارچوب های قانون‌گذاری کرده‌اند و این تلاشی است برای محدود سازی حوزه و کاربری بیت‌کوین و همچنین دیگر همتاهایش.

کشورهایی همچون چین و کره جنوبی سرکوب هایی را بر رمزارزها اعمال کرده اند و باعث متزلزل شدن روز افزون بازار رمزارزها شده اند.این نکات باعث دلسردی سرمایه گذاران شده است و رونق بازار را از بین برده است. مایک نووگراتز اعلام داشت که صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار ایجاد خواهد کرد و با تغییر شرایط بازار به سمت رکود و نزولی شدن روند فعلاً این ایده را متوقف کرده است.

گرچه این دیدگاه سوروس می‌تواند تلقین کننده این موضوع باشد که بازار امیدوار به صعود است و اشاره به فرصت خوبی که برای ورود به بازار با قیمت های تخفیف‌خورده برای سرمایه‌گذاری وجود دارد،می‌کند. بعلاوه این اولین تجربه سوروس در بازار رمزارزخواهد بود. در ۳ ماهه آخر ۲۰۱۸ مجموعه سوروس سرمایه‌گذاری کلانی در سهام شرکت اوراستاک که از فعالان حرفه ای رمزارزهاست، انجام‌داد و تبدیل به سومین سهام‌دار بزرگ این شرکت شده است.

نظر شما در رابطه با این تصمیم کاملاً مخالف با دیگر تصمیمات سوروس چیست؟ آیا این تصمیم بنیاد سوروس، بازگشتی دوباره به اوج را برای بازار رمزارزها بدنبال خواهد داشت؟

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
cryptovest
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن