اخبار بلاکچین و دنیای کریپتواسکم و قانونگذاری - Scam & Regulation

طرح معافیت‌های مالیاتی مرتبط با رمزارزها در روسیه

مقامات روسیه خواستار اصلاح بعضی از قسمت‌های قوانین مالیات رمزارز‌ها هستند

نکات برگزیده مطلب

  • در یک جلسه در وزارت توسعه‌ی اقتصادی معافیت‌های مالیاتی بر سودهای مرتبط با تراکنش‌های مربوط به رمزارزها مطرح شد. شرکت کنندگان همچنین خواستار افزایش ۱۰ برابریه میزان محدودیت برای سرمایه گذاری‌های شخصی در ICO ها شدند. در این جلسه مسئولات اصرار داشتند که روسیه باید به مردم اجازه دهد تا در صرافی‌های خارجی بتوانند حساب باز کنند.

پیشنهادات برای اصلاح پیش‌نویس قانون مرتبط با دارایی‌های مالی دیجیتال در روسیه افزایش یافته است زیرا قانونگذاران در حال بررسی لایحه‌ای هستند که توسط وزارت مالی روسیه تهیه و نوشته شده است. در این بین یک گروه متشکل از نمایندگانی از سایر ارگان‌های دولتی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌های دولتی، بانک‌ها و شرکت‌ها حضور دارند که ایده‌های جدید خود را از جمله معافیت‌های مالیاتی برای اصلاح قانون‌های مرتبط با رمزارزها(Cryptocurrency) ارائه می‌دهند.

vedomosti
Vedomosti

طبق خبر منتشر شده در خبرگزاری ودوموستی(Vedomosti) روسیه، طی یک ملاقات گروهی در وزارت توسعه‌ی اقتصادی، پیشنهاد معافیت‌های مالیاتی بر میزان سود حاصل از مبادلات رمزارزها مطرح شده است. یک مقام مسئول وزارتخانه گفته است که معافیت‌ها باید نه تنها درآمد شرکت‌ها، بلکه درآمد شخصی را نیز پوشش دهند. شرکت کنندگان همچنین خواستار افزایش میزان محدودیت برای سرمایه‌گذاری بدون محدودیت و افزایش مقدار سرمایه‌گذاری در ICO از ۵۰ هزار روبل تا ۵۰۰ هزار روبل (برابر ۸۸۰۰ دلار) شدند.

بیشتر کارشناسان اصرار داشتند که محدودیت‌های سرمایه‌گذاری خارجی در ICO های روسیه باید لغو شوند. همچنین کارگروهی پیشنهاد کرد که صاحبان توکن‌های روسی باید مجاز به ایجاد حساب در صرافی‌های خارجی جهت سرمایه‌گذاری در پیشنهادات خارج کشور شوند.

در این نشست که روز سه‌شنبه برگزار شد نمایندگانی از وزارت ارتباطات، وزارت دادگستری، بانک مرکزی روسیه، خدمات ضد انحصاری روسیه، صندوق مالی Skolkovo، بانک Gazprom، بانک Sber، شرکت‌های مخابراتی و ارائه دهندگان سرویس‌های پرداخت، در آن حضور داشتند.

این لایحه‌ در روز‌های آینده معرفی خواهد شد

رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به وزارت مالی روسیه دستور داده است که هرچی سریع‌تر دستورالعمل‌های لازم برای تنظیم مقررات مربوط به بخش رمزارزها را ارائه دهد. همچنین این وزارتخانه در حال کار بر روی اصلاحات مربوط به خودش نیز هست که باید گزارش آن‌ها هرچی زودتر در پارلمان روسیه معرفی شود. الکسی موسیف (Alexie Moiseev) معاون وزیر دارایی اذعان کرد:

Alexei Moiseevمعرفی این معافیت‌های مالیاتی روند مناسبی است، اما ایده‌ی افزایش میزان محدودیت سرمایه‌گذاری در ICO ها کمی پرتنش است و باعث افزایش محدوده سازی برای لایحه‌ی مذکور می‌شود. ما باید در مورد آن بحث کنیم. Alexei Moiseev

 

این قانون قصد دارد که این بخش جدید از اقتصاد روسیه که مرتبط با رمزارزها است را تنظیم کند و شامل ICOهای عمومی و گردش توکن‌های جدا از رمزارزها است. همچنین این لایحه وضعیت قانونی قرداد‌های هوشمند را تعریف می‌کند. در روز چهارشنبه موزیف به یکی از همکاران خود گفته بود که این پیش‌نویس در ظرف دو روز در دولت ارائه خواهد شد.

نکوهش وزارت امور مالی از پیش‌نویس قانون معافیت‌های مالیاتی

این لایحه که در مورد دارایی‌های دیجیتال نوشته شده طی چند هفته‌ی گذشته مورد نکوهش افراد زیادی قرار گرفته است. کارشناسان بخش رمزارزها فکر می‌کنند که این پیش‌نویس به صورت خیلی جدی نیاز به بازنگری و تغییراتی دارد، چراکه در آن بسیاری از مسائل به صورت حل نشده باقی خواهد ماند. وکلایی که برای شرکت‌های مرتبط با رمزارزها کار می‌کنند گفته‌اند که حقوق قانونی و تعهدات اینگونه شرکت کنندگان در عرصه‌ی ارزرمز‌ها در این بازار آشفته مشخص نیست. نویسندگان این لایحه برای ICO ها دستورالعمل‌هایی ارائه داده‌اند اما وضعیت توکن‌ها و قراردادهای هوشمند به خوبی در آن تعریف نشده است. مقامات روسی به طور کلی در مورد این پیشرفت کند در زمینه‌ی تصویب مقررات برای رمزارزها، انتقاد کرده‌اند.

در این زمینه بحث‌های عمومی زیادی صورت گرفته که برخی اختلافات عمده میان موسسات مربوطه را به ویژه Mifin و Centrobank نشان می‌دهد که اکثرا در مورد گردش، مبادله و تجارت رمزارزها بوده است. در جلسه‌ی روز سه‌شنبه همین هفته نماینده‌ی CBR بار دیگر تاکید کرد که توکن‌‌ها نباید قابلیت مبادله با رمزارزها را داشته باشند و در عوض تنها در مقابل پول واقعی از جمله روبل یا ارز کشورهای دیگر مبادله شوند.

از سوی دیگر وزارت دارایی تلاش کرده است تا اجازه‌ی مبادلات مربوط به ارزرمز‌ها را به صرافی‌های این کشور بدهد. الکسی موسیف در ماه دسامبر اظهار داشت:

ما قصد داریم توکن‌ها را از ارزهای دیجیتالی و رمزارزها جدا کنیم و عمدتا در این پیش‌نویس در مورد آن‌ها بحث شده باشد اما همچنین می‌توانیم در مورد رمزارزها یا موضوعات دیگر نیز صحبت کنیم. Alexei Moiseev

شما می‌توانید نظرات خود راجب سیاست‌ها و قانونگذاری‌های روسیه و تاثیر آنها بر بازار رمزارز‌ها را در بخش دیدگاه‌ها بیان کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
منبع
BitCoin.com
برچسب ها

بهادر قلندرپور

علاقه‌مند به دنیای رمزارزها و تکنولوژی بلاک‌چین کارگردان بازی "تاریک‌‌تر از سایه" دانشجوی مهندسی پزشکی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن