آموزش ترید

داشتن هدف (TARGET) یا TAKE PROFIT در معاملات

ترید و معامله‌گری مثل همه کارهای دیگر نیاز به برنامه ریزی و داشتن روش و سیستم معاملاتی دارد. کسی که در کاری هدف نداشته باشد قطعا گیج و سردرگرم خواهد شد. در ترید هم باید قبل انجام هر معامله هدف را مشخص کنیم. در اینجا هدف قیمتی مد نظر ماست و به آن می‌پردازیم

هدف یا TAKE PROFIT

برای شروع معامله تریدر قبل انجام خرید باید برای خود هدف قیمتی تعیین کند. به این هدف در چارت و اصطلاح تریدرها TARGET به معنی هدف یا TAKE PROFIT یا TP که مخفف این کلمه است، گفته می‌شود. TP بسیار کاربردی است و به شما نقشه راه و نظم می‌دهد.

TP چرا کاربردی است؟

وقتی یه تریدر قبل خرید برای خود هدف یا TP انتخاب می‌کند به تحلیل خود اعتماد دارد و این باعث می‌شود با برنامه و اصولی کار کند. هرچقدر ترید اصولی تر و طبق قوانین شخصی و همچنین کم احساس تر باشد، عملکرد تریدر به مراتب بهبود خواهد یافت.

تعیین نواحی TP

بسته به نوع تحلیلی که انجام می‌دهید اعم از تکنیکال، ارزش گذاری و …هدف قیمتی خود را تعیین کنید. در تعیین TP نه زیاد طمع کنید نه زیاد قانع باشید.

TP ها را به دقت تعیین و سعی کنید در هر صورت به آن پایبند باشید.

چند نکته مهم:

-در گذاشتن TP می‌توانید چند تا هدف داشته باشید و در هر کدام از اهداف مقدار خروج معامله و فروش خود را به درصد تعیین کنید مثلا در TP یک ۵۰ درصد خرید را خروج کنید و در TP دو، ۵۰ درصد دیگر را خارج شوید.

-در گذاشتن TP حساس نباشید که حتما باید تا اخر روند و بالاترین قیمت TP داشته باشید. فقط به اهداف خود پایبند باشید. اگر قیمت بالاتر از TP شما هم رفت بدانید که آن سود مال شما نیست.

– TP را قبل معامله تعیین کنید و از جابجا کردن آن خود داری کنید. مگر در شرایط خاص بازار.

[تعداد: 2   میانگین: 4/5]

یک نظر

  1. سلام ممنون از راهنمایی هایتان من الان نمیدونم به چه صورت یوزر بخرم که برم داخل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا